אז גוגל ברוב הודם הודיעו שהחל מגירסה קרובה של הדפדפן כרום, אתר שלא יאובטח בפרוטוקול HTTPS יוצג כ"לא מאובטח" עם אייקון אדום וסימן קריאה ושאר מרעין בישין למינהן.
מאחר וגם ככה קשה לאתר משדרשת בדירוג הגוגל נאלצתי לבלוע את רוע הגזירה והחל מהיום גם משדרשת מאובטח היטב. ולמי שתוהה מה השתנה/ישתנה, התשובה היא: כלום.

בלי יותר מדי בלבולי שכל, כל עניין הHTTPS נועד להבטיח שמידע שמועבר לאתרים מוצפן ולא ניתן לניטור. מאחר ומשדרשת לא מצריך רישום, ושום מידע לא מועבר ממבקרי האתר, הרי שאין בפועל צורך בHTTPS, ויותר מזה, רוב (אם לא כל) האתרים שצריכים לאבטח את המידע כבר עושים את זה. אז למה בעצם נועד כל המהלך הזה? יש יאמרו ענייני יחצנות, או שמאחר וגוגל גם ככה מאנדקסת את האינטרנט, היא צריכה שהאינטרנט יהיה מאובטח. כך או כך, הגוגל אמרו, אז פשוטי העם כמוני נאלצים לעשות מה אומרים לנו ולקוות ששום דבר לא יישבר בדרך.

להורדת המשדר

בעקבות החלטת האקדמיה ולוגו השידור הציבורי לבחור ב"הֶסְכֵּת" כחלופה עברית לפודקאסט, משדר השופך קיתונות על בחירות מוזרות בתרגום.

תמונת המשדר: Statu - En el muelle de san blaaaas, מפורסמת ברשיון Attribution-ShareAlike 2.0 Generic

להרשמה למשדרשת

להורדת המשדר

בנסיון לפענח מדוע קבוצות מסויימות נמשכות לז'אנרים מסויימים, גולש המשדר לענייני גזע במוזיקה וספורט, ומנסה להציץ, מבלי להפגע, לעולם הקצת מכוער של התפיסה הגזעית באמנות וספורט.

תמונת המשדר: SpeedProPhoto - Trailing Classic, מפורסמת ברשיון Attribution 2.0 Generic

להרשמה למשדרשת

להורדת המשדר

על חופש הביטוי, ובמיוחד על מצבו במדינת ישראל. מה זה חופש ביטוי, מה זה לא חופש ביטוי, והאם בישראל קיים בכלל חופש ביטוי?

ספויילר: לא ממש.

תמונת המשדר: stefg74 - all the kids..., מפורסמת ברשיון Attribution 2.0 Generic

להרשמה למשדרשת

האקדמיה ללשון העברית יקירתי, שאף דשתי בעניניה במשדר האחרון, מזמינה "את הציבור להציע חלופה עברית למילה פודקאסט". את זה הם עושים בשיתוף עם לוגו השידור הציבורי אשר "מנהל את רשת ה"פודקאסטים" הגדולה והמקצועית בישראל".

אז כמובן שמיד שלחתי את התשובה המתבקשת, שהיא כשמו של הפודקאסט שלי, ומה לעשות גם הדומיין והמייל והטוויטר והפייסבוק שלי. אז נכון שזה מבחינתי ווין מטורף אם תבחר המילה משדרשת לפודקאסט, אבל יותר חשוב, שזו בעיני המילה ה"נכונה". הרי כשחיפשתי שם לפודקאסט, לא היתה מילה בעברית (שידעתי עליה), ולכן חככתי במוחי והמצאתי מילה עברית לפודקאסט, ואותה נתתי למשדר שלי. כך שבעצם קראתי למשדרשת שלי - משדרשת, או בלעז, כיניתי את הפודקאסט שלי - פודקאסט, ואם הדבר יפגע בסיכויי החידוש שלי, מה לעשות. אבל אם יש באקדמיה אנשים שהשפה היא מה שחשוב להם ולא שיקולים זרים, אז הצדק ייעשה ופודקאסט בעברית משדרשת ייקרא.

אפילו ניקדתי בשבילם.

להורדת המשדר

לעיתים אנחנו נתקלים באיזו ספק-עובדה שמועברת אלינו עם חותמת שזה ירד מאיזו אוטוריטה וזה מספיק לנו לקבל את הספק-עובדה בעיניים עצומות. במשדר נדון בכמה מקרים כאלה, ומה קורה כשהגישה הזו מגיעה לנבחרי האומה.

תמונת המשדר: Randen Pederson - Authority, ערוכה ומפורסמת ברשיון Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

להרשמה למשדרשת

אז לפני כמה ימים היו בחירות באלבמה לבחור את נציג הסנאט (אחד משניים) וכולם נשמו לרווחה כי... למה בעצם?

אז במשדר 3: ידידי אמת אמרתי כמה מילים, בין השאר, על האובססיה של התקשורת בציון עם בחירות (כל בחירות) בארה"ב, ובמשדר 16: אכן, חצי העם גם הוספתי כמה מילים על בחירות שמתפלגות חצי-חצי. ככה שאין צורך להכביר עוד מילים בנושא.

מה שכן, בתחילת המשדר האחרון ניסיתי להזכר במשדר 27: גדר המחלוקת ובסיפור על הלייבל של Godspeed You! Black Emperor, אז הינה גם הקישור.

להורדת המשדר

במהלך העשור האחרון הגבירה תנועת הBDS את פעילותה, בעיקר בצד הקולני והיותר תופס כותרות של פניה לזמרים/להקות ודרישה מהם לא להופיע בארץ, נסתכל על כמה מהם בנסיון לראות מה האפקט של התנועה, וגם קצת סקירה היסטורית על מאיפה כל זה מגיע.

תמונת המשדר: Charles Smith - Late Evening Unisphere 100_2554.JPG, ערוכה ומפורסמת ברשיון Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

להרשמה למשדרשת

להורדת המשדר

משדר שהוקלט ונערך בקושי רב עקב בעיות טכניות, לציון שנה למשדרשת. קצת בנסיון להסביר מה המטרה שלשמה התכנסנו פה, קצת לגעת ברעיונות שאני מנסה להעביר, וקצת על המסר, או חוסר המסר שבמשדר.

תמונת המשדר: Benson Kua - Sunbathing again, ערוכה ומפורסמת ברשיון Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

להרשמה למשדרשת

כפי שציינתי בסוף המשדר הקודם, בשבועות האחרונים עולה הדיון בנושא ההטרדות המיניות על סדר היום, וכמוהו, עולה השאלה של תלונות שווא. למי שתוהה מה דעתי בנושא, הרשו לי להפנות אתכם למשדר 35: קול היחיד כקול ההמון, שבו אני מדבר על האופן בו תופעות שוליות מוצגות כשוות ערך לכאלה שיש בהן ממש. ולמי שלא מבין רמזים, הטענה כי כמות תלונות השווא שווה לתלונות האמת על הטרדות מיניות, היא בעצמה טענת שווא, ועדיף יהיה עם תעלם מהשיח הציבורי, ויפה שעה אחת קודם.